V Ratajích nad Sázavou se uskuteční Česká dvouplátková akademie a její koncerty

4. 7. 2023
V červenci se tradičně v Ratajích nad Sázavou bude konat již po jedenácté Česká dvouplátková akademie, týdenní kurz hry na hoboj a fagot. Kurz doprovází koncerty klasické dvouplátkové hudby, na které vás srdečně zveme. 
 
  Nejen skalní příznivci České dvouplátkové akademie se těší na termíny nadcházejících koncertů, které rozezní rytířský sál na zámku či hrad Pirkštejn. Hráči České filharmonie na hoboje a fagoty, jako například Jana Brožková, Ondřej Roskovec, Vladislav Borovka či Tomáš Františ a další, se představí  na zahajovacím koncertě ČDA, tentokrát v neděli 9. 7. od 17.00 na zámku v Ratajích nad Sázavou.
Vstupné dobrovolné.  
 
   Hrad Pirkštejn se rozezní v sobotu 15. 7. od 18.00 a vy se můžete těšit na skladby komorní hudby a uslyšíte i dvouplátkový orchestr pod vedením fagotisty Tomáše Františe. Koncert se koná na nádvoří hradu (v případě deště se přesune do vnitřních prostor) a je vhodný i pro děti. Královské dvouplátkové nástroje, hudba naší historie v prostorách původního hradu, to je opravdu nezapomenutelný zážitek.
Vstupné dobrovolné. 
 
   Slavnostní závěrečný koncert se uskuteční v neděli 16. 7. od 15.00 opět na zámku v Ratajích nad Sázavou a představí se vám všichni účastníci České dvouplátkové akademie při sólových výstupech či v komorních souborech. O tom, že kvalita koncertů je opravdu vysoká, svědčí vždy naplněný sál posluchači. Vstupné dobrovolné. 
 
   Přijměte naše srdečné pozvání a přijďte si vychutnat výkony mladých talentů s námi.

Další články

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Srdečně vás zveme na jednokolovou hudební interpretační soutěž pro studenty a mladé hráče na fagot a hoboj. Soutěž se bude konat 2. 12. 2023 v Praze na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy. Přihlásit se mohou všichni studenti v oboru hra na hoboj a hra na fagot....

Na HAMU se uskutečnil kurz pro pedagogy ZUŠ v oboru hoboj a fagot

Na HAMU se uskutečnil kurz pro pedagogy ZUŠ v oboru hoboj a fagot

23. září 2023 V září jsme se organizačně podíleli na dvouplátkovém kurzu pro pedagogy ZUŠ. Kurz pořádala HAMU ve spolupráci s ČSDN a projektem Kreativní budoucnost. První polovinu kurzu máme úspěšně za sebou, ale pokud jste chyběli - nezoufejte. Ještě se můžete přiat...