V Ratajích nad Sázavou se uskuteční Česká dvouplátková akademie a její koncerty

4. 7. 2023
V červenci se tradičně v Ratajích nad Sázavou bude konat již po jedenácté Česká dvouplátková akademie, týdenní kurz hry na hoboj a fagot. Kurz doprovází koncerty klasické dvouplátkové hudby, na které vás srdečně zveme. 
 
  Nejen skalní příznivci České dvouplátkové akademie se těší na termíny nadcházejících koncertů, které rozezní rytířský sál na zámku či hrad Pirkštejn. Hráči České filharmonie na hoboje a fagoty, jako například Jana Brožková, Ondřej Roskovec, Vladislav Borovka či Tomáš Františ a další, se představí  na zahajovacím koncertě ČDA, tentokrát v neděli 9. 7. od 17.00 na zámku v Ratajích nad Sázavou.
Vstupné dobrovolné.  
 
   Hrad Pirkštejn se rozezní v sobotu 15. 7. od 18.00 a vy se můžete těšit na skladby komorní hudby a uslyšíte i dvouplátkový orchestr pod vedením fagotisty Tomáše Františe. Koncert se koná na nádvoří hradu (v případě deště se přesune do vnitřních prostor) a je vhodný i pro děti. Královské dvouplátkové nástroje, hudba naší historie v prostorách původního hradu, to je opravdu nezapomenutelný zážitek.
Vstupné dobrovolné. 
 
   Slavnostní závěrečný koncert se uskuteční v neděli 16. 7. od 15.00 opět na zámku v Ratajích nad Sázavou a představí se vám všichni účastníci České dvouplátkové akademie při sólových výstupech či v komorních souborech. O tom, že kvalita koncertů je opravdu vysoká, svědčí vždy naplněný sál posluchači. Vstupné dobrovolné. 
 
   Přijměte naše srdečné pozvání a přijďte si vychutnat výkony mladých talentů s námi.

Další články

Materiály pro pedagogy fagotu na ZUŠ

Materiály pro pedagogy fagotu na ZUŠ

      Dobrý den, v odkazu pod textem jsou ke stažení materiály z Fagotového setkání učitelů, které se konalo 15. dubna 2023 na HAMU. Cílem bylo podpořit i učitele fagotu, i ty, kteří fagot nevystudovali. Je možné si stáhnout dvě jednoduché metodiky...

125. výročí od založení Püchner a nová esa darem pro ČSDN

125. výročí od založení Püchner a nová esa darem pro ČSDN

V sobotu 29. a neděli 30. dubna se Denisa Beňovská a Petr Sedlák vypravili na oslavu 125. výročí od založení značky Püchner, aby za ČSDN a ČR poblahopřáli k významnému jubileu této přední nástrojařské společnosti.  Gabriela Püchner naše zástupce pozvala, aby je...