Masterclass: Katarzyna Zdybel v Praze

17. 2. 2023

Srdečně zveme na masterclass fagotistky Katerziny Zdybel (Karol Lipiński Academy of Music in Wrocław), který se uskuteční ve dnech 6. a 7. 3. 2023 v Praze.

 

MÍSTO:

po 6. 3. 2023 9.00 – 15.00, Sál Pálffyho paláce (Valdštejnská 158/14, 118 00 Praha 1)

út 7. 3. 2023 9.00 – 15.00, Galerie HAMU(Malostranské náměstí 258/13, 11800 Praha 1)

KOMU JE KURZ URČEN:

Kurz je otevřený pro aktivní i pasivní účastníky, studenty konzervatoří, hudebních gymnázií a studenty vysokých uměleckých škol v oboru fagot. 

 

CENA: 

Účast na masterclass je zdarma.

 

KATARZYNA ZDYBEL:

Katarzyna Zdybel-Nam zahájila studium hry na fagot v roce 1998 studiem u Jerzyho Lisaka na Státní hudební škole v Zamośći. V letech 2002 až 2007 studovala na Hudební akademii (v současnosti Univerzita Fryderyka Chopina) ve Varšavě u prof. Zbigniew Płużek. O tři roky později ukončila postgraduální studium (Solistenklasse) s vyznamenáním na Hochschule für Musik ve Stuttgartu, kde studovala u prof. Marca Engelhardta. Pokračovala ve studiu na Hudební akademii Karola Lipińského ve Vratislavi u prof. Czesława Klonowského, kde v roce 2015 získala titul PhD a také zde vede hodiny fagotu. V roce 2019 byla habilitována.

Katarzyna získala řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. V létě 2012 získala tři významné ceny: První cenu v IDRS Fernand Gillet – Hugo Fox Fasoon Competition v Oxfordu, Ohio (USA), v září druhou cenu a zvláštní cenu během 6. mezinárodní hudební soutěže Michala Spisaka v Dąbrowa Górnicza. O dva roky dříve triumfovala v Itálii, když získala první ceny na těchto soutěžích: Mezinárodní soutěž pro fagot Gioacchina Rossiniho v Pesaru a Mezinárodní soutěž mladých interpretů v Chieri. V roce 2009 získala 2. cenu (první neudělena) a cenu za nejlepší interpretaci nově napsaného díla na Mezinárodní soutěži moskevské konzervatoře pro dechové nástroje a bicí nástroje. V roce 2016 byla oceněna hlavní cenou na 1. mezinárodní dechové soutěži Matthewa Ruggiera v Bostonu.

Vystupuje jako sólistka a komorní hráčka. Jako sólistka vystupovala s významnými tělesy, jako jsou: Stuttgarter Kammerorchester, Orchestra Filarmonica di Torino, Orchestra Filarmonica Marchigiana, Orchestr Polského rozhlasu, Filharmonie NFM Wrocław, Sinfonia Varsovia, Komorní orchestr Leopoldinum ve Vratislavi, Sopoty, komorní orchestr AUKSO ve Vratislavi Orchestr v Tychách, Symfonický orchestr Karola Namysłowského v Zamośći, Symfonický orchestr Moskevské konzervatoře. Jako sólo fagotistka spolupracovala s mnoha předními orchestry: Orchestre Chambre de Lausanne (Švýcarsko), Royal Danish Orchestra, Göteborgský symfonický orchestr (Švédsko), Göteborgský operní orchestr, Symfonický orchestr Malmö (Švédsko), Kristiansand Symphony Orchestra (Norsko). Od roku 2007 je sólo fagotistkou NFM Wrocław Philharmonic Orchestra.

 

V roce 2014 vydala své debutové album Portrait (CD Accord). V roce 2019 vydala nové album Romantic works (Orphée Classics).

 

Registrace na kurz provádějte vyplněním registračního formuláře níže. 

Více informací: www.csdn.cz, info@csdn.cz nebo na 721 971 323.

POŘADATELEM MASTERCLASS JE HUDEBNÍ AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE VE SPOLUPRÁCI S PRAŽSKOU KONZERVAOTŘÍ A ČESKÝM SPOLKEM DVOUPLÁTKOVÝCH NÁSTROJŮ. 

PROJEKT JE HRAZEN Z PROGRAMU ERASMUS+.

 

 

Další články

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Srdečně vás zveme na jednokolovou hudební interpretační soutěž pro studenty a mladé hráče na fagot a hoboj. Soutěž se bude konat 2. 12. 2023 v Praze na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy. Přihlásit se mohou všichni studenti v oboru hra na hoboj a hra na fagot....

Na HAMU se uskutečnil kurz pro pedagogy ZUŠ v oboru hoboj a fagot

Na HAMU se uskutečnil kurz pro pedagogy ZUŠ v oboru hoboj a fagot

23. září 2023 V září jsme se organizačně podíleli na dvouplátkovém kurzu pro pedagogy ZUŠ. Kurz pořádala HAMU ve spolupráci s ČSDN a projektem Kreativní budoucnost. První polovinu kurzu máme úspěšně za sebou, ale pokud jste chyběli - nezoufejte. Ještě se můžete přiat...