Masterclass: Christian Kunert v Praze na HAMU

14. 11. 2022

Český spolek dvouplátkových nástrojů vás ve spolupráci s HAMU srdečně zve na masterclass fagotisty, dirigenta a pedagoga Christiana Kunerta.

Masterclass je přístupný i pro pasivní účastníky. Akce se uskuteční v orchestrálním sále na pražské HAMU od 16 hodin, v úterý 15.11.2022.

Zájemce o aktivní účast prosíme, pište na adresu: hudecek.fagot@gmail.com.

 

Christian Kunert

Prvním vážným setkáním Christiana Kunerta s klasickou hudbou byl klavír. Brzy však následoval fagot a započal se tak příběh hudebního úspěchu, jehož prvním vrcholem jsou čtyři první ceny na „Jugend musiziert“ – v kategoriích fagotové kvarteto a solo fagot. V roce 2007 obdržel renomovanou hamburskou Cenu Eduarda Söringa a v roce 2008 získal cenu ARD za fagot zároveň s cenou publika.

Po studiu hry na klavír u Bernda Glemsera a fagotu u Albrechta Holdera ve Würzburgu, působil 14 let jako sólový fagotista ve Státní opeře v Hamburku. Jeho hudební rozvoj ovlivnila spolupráce s dirigenty, jako: Gerd Albrecht, Daniel Barenboim, Christoph Eschenbach, Bernhard Klee, Nicola Luisotti a Kurt Masur. V neposlední řadě Zubin Mehta, Kent Nagano, Kirill Petrenko, Donald Runnicles a Simone Young.

V roce 2010 Christian Kunert získal profesuru pro fagot na „Hochschule für Musik und Theater“ (HfMT) v Hamburku. Stále se objevuje jako vyhledávaný sólový fagotista i jako renomovaný dirigent.

Dnes je Christian Kunert mezinárodně uznávaným virtuózem na fagot. Jeho fascinace díly Wolfganga Amadea Mozarta, Giuseppe Verdiho a Richarda Strausse související s operou se setkává s díly Mahlera a Brucknera v klasických symfoniích. Důležité pro něj zůstávají technické dovednosti. Považuje je za základní klíč k vyjádření hlubšího smyslu skladeb.

zdroj: https://www.christiankunert.eu/fagottist

Další články

Koncerty Dvouplátkového souboru – přijďte účinkovat či poslouchat

Koncerty Dvouplátkového souboru – přijďte účinkovat či poslouchat

Srdečně vás zveme na koncerty Dvouplátkového souboru, který vystoupí začátkem června dvakrát v Praze pod vedením Tomáše Františe v rámci koncertů ZUŠ Open.  Koncertu se můžete zúčastnit jako posluchači, ale také jako hráči - pokud tedy alespoň malinko ovládáte hru na...

Česká dvouplátková akademie v letos v novém kabátku

Česká dvouplátková akademie v letos v novém kabátku

Česká dvouplátková akademie se uskuteční od neděle 7. do neděle 14. července v Ratajích nad Sázavou.  Letos se na akademii bude mísit zaběhnutý řád již tradičních pedagogů s novým směrem, který nám přinesou lektoři noví. Jedná se však o osobnosti, se kterými...

Smuteční oznámení Michael Verner

Smuteční oznámení Michael Verner

Se zármutkem oznamujeme, že nás náhle navždy opustil náš kolega, dlouholetý pedagog Pražské konzervatoře a hráč Symfonického orchestru Českého rozhlasu MgA. Michael Verner. Vždy veselý a milý. Pro hudbu a fagot hořel nadšením, do poslední chvíle hrál. Michale, budeš...