Masterclass: Christian Kunert v Praze na HAMU

14. 11. 2022

Český spolek dvouplátkových nástrojů vás ve spolupráci s HAMU srdečně zve na masterclass fagotisty, dirigenta a pedagoga Christiana Kunerta.

Masterclass je přístupný i pro pasivní účastníky. Akce se uskuteční v orchestrálním sále na pražské HAMU od 16 hodin, v úterý 15.11.2022.

Zájemce o aktivní účast prosíme, pište na adresu: hudecek.fagot@gmail.com.

 

Christian Kunert

Prvním vážným setkáním Christiana Kunerta s klasickou hudbou byl klavír. Brzy však následoval fagot a započal se tak příběh hudebního úspěchu, jehož prvním vrcholem jsou čtyři první ceny na „Jugend musiziert“ – v kategoriích fagotové kvarteto a solo fagot. V roce 2007 obdržel renomovanou hamburskou Cenu Eduarda Söringa a v roce 2008 získal cenu ARD za fagot zároveň s cenou publika.

Po studiu hry na klavír u Bernda Glemsera a fagotu u Albrechta Holdera ve Würzburgu, působil 14 let jako sólový fagotista ve Státní opeře v Hamburku. Jeho hudební rozvoj ovlivnila spolupráce s dirigenty, jako: Gerd Albrecht, Daniel Barenboim, Christoph Eschenbach, Bernhard Klee, Nicola Luisotti a Kurt Masur. V neposlední řadě Zubin Mehta, Kent Nagano, Kirill Petrenko, Donald Runnicles a Simone Young.

V roce 2010 Christian Kunert získal profesuru pro fagot na „Hochschule für Musik und Theater“ (HfMT) v Hamburku. Stále se objevuje jako vyhledávaný sólový fagotista i jako renomovaný dirigent.

Dnes je Christian Kunert mezinárodně uznávaným virtuózem na fagot. Jeho fascinace díly Wolfganga Amadea Mozarta, Giuseppe Verdiho a Richarda Strausse související s operou se setkává s díly Mahlera a Brucknera v klasických symfoniích. Důležité pro něj zůstávají technické dovednosti. Považuje je za základní klíč k vyjádření hlubšího smyslu skladeb.

zdroj: https://www.christiankunert.eu/fagottist

Další články

Staňte se členem ČSDN

Staňte se členem ČSDN

Vážení přátelé ČSDN,   rok se s rokem minul a my bychom vás chtěli opět poprosit o zaplacení členského příspěvku v našem spolku. Členské příspěvky částečně financují chod našeho spolku a jsou proto jedním z mála nevázaných příjmů, které nás udržují v činnosti....

Doktorandský koncert Denisy Ferdové – Propilkové 26. 3. 2023

Doktorandský koncert Denisy Ferdové – Propilkové 26. 3. 2023

V České republice je zatím fagotistů/fagotistek, kteří mají doktorandské vzdělání, pomálu. Proto máme velkou radost, že vás můžeme pozvat na doktorandský koncert Denisy Ferdové - Propilkové, který se uskuteční již tuto neděli 26. března od 18.00 v Sále Martinů na...

HAMU pořádá setkání pedagogů hry na fagot

HAMU pořádá setkání pedagogů hry na fagot

HAMU v Praze s profesory a pedagogy Janem Hudečkem, Tomášem Františem, Ondřejem Roskovcem, Lukášem Kořínkem srdečně zvou pedagogy fagotové hry na ZUŠ a jejich žáky na Dvouplátkové setkání učitelů Základních uměleckých škol 15. 4. 2023, 10.00 – 17.00 Galerie a...