Masterclass: Christian Kunert v Praze na HAMU

14. 11. 2022

Český spolek dvouplátkových nástrojů vás ve spolupráci s HAMU srdečně zve na masterclass fagotisty, dirigenta a pedagoga Christiana Kunerta.

Masterclass je přístupný i pro pasivní účastníky. Akce se uskuteční v orchestrálním sále na pražské HAMU od 16 hodin, v úterý 15.11.2022.

Zájemce o aktivní účast prosíme, pište na adresu: hudecek.fagot@gmail.com.

 

Christian Kunert

Prvním vážným setkáním Christiana Kunerta s klasickou hudbou byl klavír. Brzy však následoval fagot a započal se tak příběh hudebního úspěchu, jehož prvním vrcholem jsou čtyři první ceny na „Jugend musiziert“ – v kategoriích fagotové kvarteto a solo fagot. V roce 2007 obdržel renomovanou hamburskou Cenu Eduarda Söringa a v roce 2008 získal cenu ARD za fagot zároveň s cenou publika.

Po studiu hry na klavír u Bernda Glemsera a fagotu u Albrechta Holdera ve Würzburgu, působil 14 let jako sólový fagotista ve Státní opeře v Hamburku. Jeho hudební rozvoj ovlivnila spolupráce s dirigenty, jako: Gerd Albrecht, Daniel Barenboim, Christoph Eschenbach, Bernhard Klee, Nicola Luisotti a Kurt Masur. V neposlední řadě Zubin Mehta, Kent Nagano, Kirill Petrenko, Donald Runnicles a Simone Young.

V roce 2010 Christian Kunert získal profesuru pro fagot na „Hochschule für Musik und Theater“ (HfMT) v Hamburku. Stále se objevuje jako vyhledávaný sólový fagotista i jako renomovaný dirigent.

Dnes je Christian Kunert mezinárodně uznávaným virtuózem na fagot. Jeho fascinace díly Wolfganga Amadea Mozarta, Giuseppe Verdiho a Richarda Strausse související s operou se setkává s díly Mahlera a Brucknera v klasických symfoniích. Důležité pro něj zůstávají technické dovednosti. Považuje je za základní klíč k vyjádření hlubšího smyslu skladeb.

zdroj: https://www.christiankunert.eu/fagottist

Další články

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Srdečně vás zveme na jednokolovou hudební interpretační soutěž pro studenty a mladé hráče na fagot a hoboj. Soutěž se bude konat 2. 12. 2023 v Praze na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy. Přihlásit se mohou všichni studenti v oboru hra na hoboj a hra na fagot....

Na HAMU se uskutečnil kurz pro pedagogy ZUŠ v oboru hoboj a fagot

Na HAMU se uskutečnil kurz pro pedagogy ZUŠ v oboru hoboj a fagot

23. září 2023 V září jsme se organizačně podíleli na dvouplátkovém kurzu pro pedagogy ZUŠ. Kurz pořádala HAMU ve spolupráci s ČSDN a projektem Kreativní budoucnost. První polovinu kurzu máme úspěšně za sebou, ale pokud jste chyběli - nezoufejte. Ještě se můžete přiat...