Členství v ČSDN v roce 2024

4. 3. 2024

Členství v ČSDN 2024

Vážení přátelé ČSDN,

 

rok se s rokem minul a my bychom vás chtěli opět poprosit o zaplacení členského příspěvku v našem spolku.

Členské příspěvky částečně financují chod našeho spolku a jsou proto jedním z mála nevázaných příjmů, které nás udržují v činnosti. Pokud jste dříve registrovaným členem spolku nebyli, vyplňte nám prosím přihlášku ke členství zde.

 

Výše členských příspěvků pro rok 2024 je stejná jako loni, tedy 1200 Kč/ základní členství/ členství institucí; 600 Kč snížené studentské členství.

 

Co se však oproti loňskému roku částečně mění je filosofie členství ve spolku. Nechceme, aby členové byli pouhými odběrateli našich služeb. Chceme vás podpořit v co největší aktivitě, která vede k naplňování našich společných cílů a hodnot. Když totiž bude pár mravenčeků usilovně pracovat, nikdy nesvedou takový kus práce, jaké je schopné dosáhnout poloviční dřinou zapojením celého mraveniště. Chceme vás proto, naše členy, kterým záleží na tom, jak se v ČR hraje na hoboje a fagoty, poprosit o aktivitu v tomto ohledu:

Každý člen starší 15 let se v rámci členství v ČSDN letos zavazuje k šíření dobrého povědomí o hře na hoboj/fagot v ČR a my vás tímto chceme požádat o 5 dobrovolnických hodin vašeho života v tomto roce. Naše prosba je, jestli byste pro náš obor neudělali všeobecně prospěšnou věc v dobro oboru.

 

Může se jednat například o:

 •  uspořádání edukačního koncertu v MŠ, ZŠ, ZUŠ či pro jiný kolektiv, představení vašeho nástroje skupině osob
 •  dobrovolnická pomoc při realizaci jednoho z našich projektů (např. Česká dvouplátková akademie, koncerty dvouplátkového orchestru, sympozium aj.)
 • vypracování a sdílení odborného článku, rozhovoru, studijní práce, vědecké práce aj. týkající se našeho oboru
 •  vytvoření a publikování audio/video nahrávky vašeho výkonu, vytvoření videonávodu pro jiné fagotisty (např. o údržbě nástroje, dýchání, výrobě strojků, notových materiálech a jiných poznatcích týkajících se oboru)
 •  vytvoření a sdílení jiného vzdělávacího materiálu (ikonografika, leták aj.)
 •  zorganizování masterclass, workshopu či semináře ve vaší instituci (pomoc s přípravou) a sdílení pozvánky s dalšími členy spolku
 • vytvoření příležitosti pro koncertní vystoupení členů spolku ve vaší lokalitě (organizace dvouplátkového koncertu) pomoc spolku při navázání spolupráce s jinými organizacemi (školami, spolky, hudebními institucemi, orchestry aj.)
 • pomoc s grantovou či finanční podporou (hledání možností grantů a finanční podpory, které by umožnily rozvoj projektů a aktivit spolku)
 • hudební výpomoc při koncertech dvouplátkového orchestru
 • dle domluvy  jakákoli jiná aktivita vedoucí k naplňování společných cílů

 

My zase na oplátku můžeme poskytnout pomoc při realizaci akcí i vám: můžeme poradit, vytvořit grafické pozvánky, sdílet akci s ostatními aj.

U všech výše uvedených aktivit prosíme, abyste je sdíleli předem či zpětně se spolkem, využijte možnost propagace akce skrze ČSDN, pošlete nám potom fotky a jiné materiály, abychom je mohli sdílet dále.

 

Mimo to prosíme – máte-li svůj vlastní koncert (studijní, profesní, sólový, komorní aj.), sdílejte jej s námi. Rádi informace o vašem koncertu či jiné aktivitě zveřejníme na našem webu, faceooku, instagramu i v případě, že nejste členové či se nejedná o dobrovolnou aktivitu k podpře společných cílů.

 

Číslo účtu pro posílání členských příspěvků je 2200965607/2010, do zprávy pro příjemce vždy uveďte „členský příspěvek“ + jméno a příjmení člena, VS je 2024.

Příspěvky posílejte ideálně do 15. 3. – poté spustíme přednostní přihlášení pro členy spolku na Českou dvouplátkovou akademii, později otevřeme akdademii i pro nečleny.

 

My pro vás každoročně připravujeme řadu projektů – například Českou dvouplátkovou akademii, České dvouplátkové sympozium, Interpretační soutěž ČSDN, edukační koncerty, besedy Mladí mladým, setkání pedagogů ZUŠ, masterclass, koncerty a další.

 

Letos se můžete těšit na:

Setkání pedagogů ZUŠ a jejich žáků 4. 5.  (Kurz pro pedagogy, zkouška dvouplátkového orchestru, možnost individální lekce s lektorem) (10% sleva pro členy spolku)

 1. května: Koncert dvouplátkového orchestru v rámci ZUŠ OPEN – zámek Líteň
 2. června: Koncert v kostele na nám. Jiřího z Poděbrad
 3. června: Koncert dvouplátkového orchestru v Senátu ČR

Česká dvouplátková akademie 7. – 14. 7. (sleva 200 Kč pro členy)

České dvouplátkové sympozium – listopad/termín bude upřesněn (sleva 10% na vstupném pro členy)

a další.

 

Mnohokrát vám děkujeme a těšíme se na setkání na některé z našich aktivit!

 

Se srdečným pozdravem

Kateřina Kmínková a ostatní zakládající členové ČSDN

Další články

Smuteční oznámení Michael Verner

Smuteční oznámení Michael Verner

Se zármutkem oznamujeme, že nás náhle navždy opustil náš kolega, dlouholetý pedagog Pražské konzervatoře a hráč Symfonického orchestru Českého rozhlasu MgA. Michael Verner. Vždy veselý a milý. Pro hudbu a fagot hořel nadšením, do poslední chvíle hrál. Michale, budeš...

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Interpretační soutěž ve hře na hoboj a fagot se blíží

Srdečně vás zveme na jednokolovou hudební interpretační soutěž pro studenty a mladé hráče na fagot a hoboj. Soutěž se bude konat 2. 12. 2023 v Praze na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy. Přihlásit se mohou všichni studenti v oboru hra na hoboj a hra na fagot....