Ve čtvrtek 16. 9. na pražské HAMU povede masterclass ruský hobojista Alexei Ogrintchouk. Masterclass se bude konat od 14 do 17 hodin. Aktivní účast je již zaplněna, ale je možné se zúčastnit pasivně jako divák. Akci pořádá Oboissimo ve spolupráci s Marigaux Paris. Jste srdečně zváni!

Hobojista Alexej Ogrintchouk navštěvoval Gnessinovu hudební školu v Moskvě a ve třinácti letech sólově vystupoval v Rusku, Evropě a Japonsku. V roce 1995 byl přijat na pařížskou konzervatoř, kde mu byly uděleny první ceny za hru na hoboj a komorní hudbu. Mezi jeho učitele patřili Maurice Bourgue, Jacques Tys a Jean-Louis Capezzali. Je vítězem Concours International d’Exécution Musicale (CIEM) v Ženevě, dvou Victoires de la Musique, Triumph Prize v Rusku a Borletti-Buitoni Trust Award.

V roce 1999 byl Alexej Ogrintchouk jmenován prvním hobojistou Rotterdamské filharmonie. V srpnu 2005 nastoupil na post hlavního hobojisty Concertgebouworkest.

Jako sólista Ogrintchouk spolupracoval s orchestry Mariinského a Velkého divadla, Národním orchestrem Ruska, orchestry BBC (kde byl v roce 2005 jmenován umělcem nové generace), Budapešťským festivalovým orchestrem a Concertgebouworkestem. Jako komorní hráč spolupracoval s takovými velikány jako Gidon Kremer, Leif Ove Andsnes, Radu Lupu a Thomas Quasthoff.

Ogrintchouk vyučuje na Královské akademii hudby v Londýně a na Královské konzervatoři v Haagu. V roce 2011 vystřídal svého bývalého učitele Maurice Bourgue na Haute École de Musique v Ženevě. Přednáší také na Akademii komorní hudby Pabla Casalsa v Prades a na Mahlerově akademii ve Ferraře.

Kromě hoboje od pařížského stavitele Marigaux Alexei někdy hraje také na hoboj d ‚amore ze sbírky Foundation Concertgebouworkest. Používá také stroj na řezání třtiny, pomocí kterého si snadno vyrobí vlastní strojky pro svůj hoboj se švýcarskou přesností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *