Spolek nabízí edukační koncerty v on-line podobě

Pořádáním edukačních koncertů je od sezóny 2021 pověřen nový člen organizačního výboru, fagotista Norbert Zadák.

Cílem Českého spolku dvouplátkových nástrojů je podporovat v co nejširším měřítku kulturní a vzdělávací aktivity spojené s hrou na hoboj a fagot v České republice. Spolek vznikl z potřeby reagovat na vážnou situaci v uměleckých oborech Hra na fagot a Hra na hoboj, zapříčiněnou například nedostatečnou osvětou či právě nedostatečnou amatérskou základnou.

Edukační koncert v Horním Slavkově

Právě z tohoto důvodu se spolek rozhodl vytvořit program edukačních koncertů pro ZUŠ, MŠ, ZŠ A SUŠ, který byl již na několika školách v posledních čtyřech letech realizován.

Projekt „Edukační koncerty – hoboj a fagot do ZUŠ v ČR“ je jedinečný, a dlouhodobý projekt Českého spolu dvouplátkových nástrojů, jehož stěžejní myšlenkou je vybudovat co nejširší základnu mladých hráčů na hoboje a fagoty, aby se z ní následně mohli vybrat talentovaní hráči na dvouplátkové nástroje, kteří se uplatní na poli profesionální hudby.

Školy budeme kontaktovat nebo se mohou samy ozvat

„Doba je podivná a nikdo z nás nemůže předvídat, kdy se děti dostanou zpátky do škol, a proto jsme se rozhodli, že budeme nabízet edukační koncerty online formou. A to konkrétně tak, že se naši umělci připojí do online výuky hudebních nauk nebo pro školu uspořádáme on-line edukační koncert, ke kterému se může připojit kdokoli z instituce prostřednictvím linku.“ uvádí Norbert Zadák, který dále vyzývá školy, aby ho kontaktovaly v případě zájmu. „Myslím si, že rozšiřování kulturního přehledu je pro děti velmi důležité a speciálně v této době, kdy si děti nemůžou zajít fyzicky na koncert či jiné kulturní představení. Navíc by to mohlo být hezké zpestření denního rozvrhu nejen pro děti, nýbrž i pro učitelský sbor.“

Edukační koncert ve Zruči

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *