Interpretační soutěž ČSDN ve hře na hoboj a fagot, která se bude konat v sobotu 9. října v Praze na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy, má silné partnery. Do soutěže věnovali cenu například Buffet Crampon, Oboissimo, Bernd Moosmann, Komorní filharmonie Pardubice, Pražská komorní filharmonie, Music DOK., Pražské jaro, Ostravská univerzita v Ostravě, Matouš Křiváček či Česká spořitelna. Partnerem soutěže je ale také Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR či Český hudební fond. Podívejte se, co mohou mladí talenti vyhrát.

Buffet Crampon a Schreiber

Buffet Crampon je partnerem dvou cen. Hoboj Buffet Crampon Prestige a fagot Schreiber WS5016 si ze soutěže odnesou dva mladí talenti, kteří budou mít tyto nástroje na dva roky zapůjčené zdarma, a to včetně pravidelného servisu. Speciální cena poroty bude udělena talentu ve 3. – 5. kategorii v oboru hoboj i fagot.

Komorní filharmonie Pardubice

Komorní filahrmonie Pardubice nám v loňském roce nabídla sólový výstup s orchestrem pro talenta z oboru hoboj a fagot v rámci cyklu Mimořádné koncerty. Doba Covidu ale zamíchala s kartami a zrušené koncerty jsou opět plánovány a harmonogramy filharmonií měněny. Cena bude realizována v sezońě 2022/2023 nebo 2023/2024 jako sólový výstup s orchestrem nebo jako sólový koncert v Pardubické filharmonii s doprovodem klavíru.

Pražská komorní filharmonie

Mladý talent z 1. – 3. kategorie v oboru fagot dostane příložeitost vystoupit s Pražskou komorní filharmonií za zády v rámci edukačních koncertů. Na koncertě 29. 1. 2022 zahraje III. větu z Webrova koncertu F dur pro fagot.

Oboissimo.cz

Největší prodejce hobojů, fagotů a příslušenství je stálým partnerem Českého spolku dvouplátkových nástrojů. Ze soutěže si talenti mohou odnést krabičky na strojky (1. – 3. kategorie), nahrávací zařízení Zoom (4. kategorie) nebo originální vydání Mozartova koncertu pro hoboj od vydavatelství Bärenreiter (5. kategorie hoboj).


Pražské jaro

Mezi partnery soutěže patří i hudební festival Pražské jaro. Vítězové v naší soutěži tak budou mít zdarma vstupné na všechny kola MHS Pražské jaro 2022 v oboru klarinet a fagot, a to včetně katalogu soutěže i celého festivalu zdarma. Vybraný fagotista 3. – 5. kategorie navíc bude mít rezerováno aktivní místo na masterclass s porotcem MHS Pražské jaro 2022 Ole Kristianem Dahlem, která se uskuteční dne 12. 5. 2022. Další soutěžící mohou vyhrát také pasivní účast zdarma na této masterclass. Mezi další speciální cenu poroty patří také lístky na vybraný koncert festivalu PJ 2022 pro dva výherce z kategorie hoboj a fagot.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je PJ-logo-CMYK-INT.jpg.

Bernd Moosmann

Finančí cenu v hodnotě 600EUR pro obor fagot věnoval do soutěže výrobce fagotů Bernd Moosmann. Bernd Moosmann spolupracuje s ČSDN již několik let, na Sympoziu 2019 jste například mohli vidět fagotistu Stefano Canuti, který na nástroj značky Moosmann hraje. Cena bude rozdělena mezi vítěze 3. – 5. kategorie oboru fagot.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Bernd-Moosmann-logo.png.

Music DOK.

Společnost Music DOK. nabízí řešení pro všechny starosti kolem autorského práva, účetního i profesního poradenství v hudebním businessu, brand consultingu, pojištění na míru a mnohem víc. Do soutěže věnovali dvě roční studentské členství pro vybrané talenty z oboru hoboj a fagot.

Matouš Křiváček

Fagotista a člen poroty věnoval do soutěže mnoho vlastnoručně vyráběných fagotových strojků. Každý je ten pravý pro následující koncert vítězů.

Hudební faktulta OU v Ostravě

Hudební fakulta Ostravské univerzity v Ostravě věnovala kategorii hoboj obsáhlou publikaci „Barbora Šteflová: Sólové a komorní skladby českých autorů pro hoboj – výběrový katalog 1969-2000“.

Český spolek dvouplátkových nástrojů

Pořadatel soutěže věnuje vítězům poukazy na slevu na kurzovné na Českou dvouplátkovou akademii 2022 a DVD záznam z edukačního koncertu České filharmonie „Dvouplátková show“, na kterém je zaznamenán český rekord v počtu dvouplátků na jednom podiu.

Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy

Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy se stala významným partnerem soutěže letos v červnu. Prestižní pražská hudební škola nabídla své dva sály a další prostory jako zázemí pro Interpretační soutěž ČSDN.
Na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy lze sutdovat hoboj u Pavla Tylšara a Markéty Tiché, fagot u Lukáše Kořínka.

Ministerstvo kultury ČR

Ministerstvo kultury podpořilo Interpretační soutěž ČSDN částkou 40 000Kč.

Nadace Český hudební fond

Nadace Český hudební fond podpořila Interpretační soutěž ČSDN částkou 12 000Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *