Interpretační soutěž, která byla již dvakrát posunuta z listopadového termínu 2020 a březnového termínu 2021 se do začátku prázdnin nestihne uskutečnit, důvodem jsou stále omezené počty osob při individuální výuce na ZUŠ a další vládní omezení. Spolek doufá, že se akce uskuteční v říjnu 2021 a to buďto online, nebo prezenčně. “Mnozí se na nás obrací, jestli nebude možné soutěž naplánovat na podzim v prezenční formě. Všem se stýská po setkání a reálném vystupování. Momentálně o této možnosti diskutujeme a zvažujeme možná rizika.” uvádí předsedkyně spolku Kateřina Kmínková.

Do soutěže se zatím mohou hlásit soutěžící, přihlášky je možné i stornovat. Bude to tak možné ještě měsíc a půl před termínem soutěže nebo termínem zaslání nahrávek.

Stějně tak se množí i ceny v soutěži, soutěžící se mohou těšit na zapůjčení hoboje Buffet Crampon Prestige na dva roky zdarma a nebo fagotu Schreiber WS 5016 na dva roky zdarma. Dále máme věcné ceny od firmy Oboissimo, finanční ceny od výrobce fagotů Moosmann, ceny od Mezinárodní soutěže Pražské jaro, Pražské komorní filharmonie, Pardubické filharmonie a dalších.

Interpretačí soutěž ČSDN je soutěž pro hobojisty a fagotisty všech školských stupňů (až po studenty VŠ) a je rozřazena do pěti kategorií (1.-2. kategorie ZUŠ, 3. -4. kategorie konzervatoře apod., 5. kategorie VŠ). Pořadatelem soutěže je Český spolek dvouplátkových nástrojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *