Arek Adamczyk: Jak uspět u orchestrálního konkurzu

6. 12. 2019 14.00

Komorní sál Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy

 

Fagotista a pedagog Arek Adamczyk, který v Polsku organizuje fagotový festival „Pracownia fagocisty“ přijede přednášet poprvé do Prahy o tom, jak by měla probíhat dlouhodobá příprava vedoucí k úspěšnému zvládnutí konkurzu do orchestru.

„V tomto interaktivním multimediálním workshopu vezmeme v úvahu všechny klíčové prvky procesu konkurzu. Jak se přihlásit? Jak se připravit po psychické stránce? Jak a co cvičit? Jak se na konkurz obléknout a jak se během konkurzu chovat? Co dělat a čemu se vyhnout? Budeme si povídat o zvuku, muzikálnosti, intonaci a smyslu pro rytmus a proč je to vše důležité. Jak se zviditelnit, a mnohem více o tom, jak uspět při konkurzu.“

Arek Adamczyk je laurerátem několika polských mezinárodních fagotových soutěží. Vystudoval Royal College of Music v Londýně, kde studoval u Andrea di Flammineis a Martina Gatta. V současné době je profesorem fagot na Paderewské hudební akademii v polské Poznani, kde dokončil doktorát z britské soudobé hudby. Jako sólista předváděl fagotové koncerty s různými evropskými orchestry včetně fagotového koncertu Spectrum, který věnoval Arekovi britský skladatel Adrian Williams.
Pravidelně vystupuje jako hostující první fagotista s významnými britskými symfonickými orchestry. V roce 2017 založil a hostil „Pracownia Fagocisty“, prestižní každoroční fagotový festival v Poznani. V současné době spolupracuje s The Royal Northern Sinfonia a Symfonickým orchestrem města Birmingham ve Velké Británii. Po víře, že člověk by se měl stále učit, se v roce 2019 stal studentem profesora Ole Kristiana Dahla na Hochschule für Musik Mannheim. Arek hraje fagot Heckel Jubilee Edition # 7244.

Přednáška je vhodná pro fagotisty i hobojisty.